top of page

Tytuł. Kliknij na mnie dwukrotnie.

Podstawowe informacje na temat skrzyni biegów M32

 

M32-6 jest 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Ta transmisja jest używany po raz pierwszy w modelu Astra-H w połączeniu z silnikiem benzynowym Z20LEL DOHC II turbodoładowaniem. To manualna skrzynia biegów jest synchronizowana skrzynia biegów na wszystkie 3-wał.

Przekazywanie 3 wału ma następujące zalety:

  • Kompaktowa konstrukcja

  • Ulepszona wydajność gładkich działa

  • Lepsza jakość zmiany biegów

  • Transmisja wysoki moment obrotowy

  • Niska waga

 

Struktura manualną skrzynią biegów

Położenie wałów pokazuje w przekroju lokalizacji odpowiednich wałów w przekładni M32-6, zgodnie z zasadą 3-szybowego.

 

Górny wał główny, napadowy

Dolny wał główny, napadowy

Wał wejściowy, sprzęgłowy

Mechanizm różnicowy

 

W tym transmisji Łożyska stożkowe są stosowane do wszystkich wałów. Łożyska te wymagają pewnej gry i pretensji. Wymagany  luz wałka od 0,53 do 0,58 mm i wstępne naprężenie uzyskuje się w etapie wytwarzania poprzez zastosowanie podkładek "shimujących"  (posiadam 31 grubości podkładek " shimujących "  od 0,7 mm do 2,25 mm) pod bieżnie obudowy przekładni (bieżnia wystarczy, że jest matowa bedzie huczeć !
 

Niewydolność łożyska w skrzyni biegów M32 jest bardzo powszechne.

 

Zazwyczaj można zauważyć marudzenie hałas podczas jazdy na autostradzie w 5 i 6 biegu. Marudzenie będzie przychodzą i odchodzą, jak nacisnąć i zwolnić pedał gazu. Gdy łożyska bardzo uszkodzone jeszcze bardziej, gałka biegów zacznie się poruszać po naciśnięciu / zwolnieniu sprzęgła na pierwszym biegu.

Moje własne doświadczenie pokazuje, że nie tylko jedno łożysko do wymiany na wałku napadowym lub zamykajace wałki lecz również wytarte tuleje sztywne (piastasynchronizatora).

 

 

Jedną szczególną zaletą transmisji 3-szybowego jest to, że na wale napędowym, koło zębate 3 bieg jest również używany do 5 biegu.

 

Synchronizacja

 

Ulepszony system synchronizacji, już zamontowane do przekładni manualnej F40, jest używany w transmisji M32-6. Poprzednie przesuwne bloki i synchronizatora sprężyny zostały pominięte i zostały zastąpione kawałkami oporowych.

Dopasowane systemy synchronizacji wykorzystywane są również dla poszczególnych biegów.

Dwa i trzy-stożkowe są stosowane systemy synchronizacji.

 

 

bottom of page